Strefa Rodzica 

Wyżywienie

Każdy z ośrodków odpowiada za pełne wyżywienie Gigant Smile'owych obozowiczów. Codziennie uczestnicy otrzymują 4 posiłki (śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację). Część z nich jest podawana w formie bufetu, tak aby każdy znalazł coś dla siebie. Mogą to być świeże wędliny, zdrowe sery, dżemy, płatki, jajecznica, jogurty, serki białe itd. Obiady są zawsze pełnowartościowe, ażeby każdemu uczestnikowi dostarczyć odpowiednią ilość energii, oczywiście składają się z dwóch dań. Wspaniałe Panie kucharki zawsze dbają o to, aby dzieci otrzymały coś pożywnego również na podwieczorek. Często jest to świeżo upieczone ciasto, kisiel, galaretka czy też owoc. Dbamy o to, aby nasze pociechy zjadały wszystko, co jest niezbędne do aktywnego uczestnictwa w obozie, a także często uzupełniały płyny, które są ogólnodostępne.

Kadra

Możecie być Państwo spokojni jeśli chodzi o opiekę nad Waszymi dziećmi: nasza kadra jest dobierana wyjątkowo starannie. To zaufani i sprawdzeni profesjonaliści, ludzie z pasją, w większości posiadający cenne doświadczenie, i na których zawsze można polegać :-). Funkcję kierowników pełnią pedagodzy, nauczyciele, osoby kompetentne i znane nam od lat, zapewniające prawidłowe i bezpieczne funkcjonowanie obozu. Wychowawcy i instruktorzy legitymują się niezbędnymi kwalifikacjami, ale przede wszystkim uwielbiają pracę z dziećmi i młodzieżą.

Pierwszy obóz pociechy

To normalne, że każdy rodzić obawia się pierwszego obozu swojego dziecka. Oczywiste jest, że tęsknimy za swoimi maluchami. Nie ma jednak żadnych powodów do niepokoju. Nasi instruktorzy i wychowawcy wiedzą jak ważne jest dobre samopoczucie każdego malucha.

Troszczą się o nich od chwili przyjazdu i pomocy przy zakwaterowaniu, przez codzienne dopilnowywanie higieny osobistej, odpowiedniego ubioru, po odpowiednie odżywianie i ewentualne kłopoty zdrowotne.

Osobną i chyba najistotniejszą kategorię stanowią kontakty z rówieśnikami oraz odnalezienie się w temacie życia obozowego. Stąd też ogromna rola Państwa: Rodziców i Opiekunów, którzy powinni przygotować dziecko do wyjazdu m.in. poprzez nakreślenie ogólnych zasad panujących na obozach (kontakty z rówieśnikami, powtarzalność pewnego układu dnia: posiłków, zajęć, rola wychowawcy/instruktora jako opiekuna i mentora.

Zrobimy wszystko, aby te dni były wyjątkowo udane a rozłąka z rodzicami jak najmniej bolesna.

Zazwyczaj tryb dnia na obozach różni się nieco od tego, do którego dzieci są przyzwyczajone. Jednak nic wielkiego się nie stanie jeśli dziecko zje więcej słodyczy niż w domu, albo kilka razy później położy się spać. Dobrze jest umówić się na codzienny telefon. Odradzamy jednak telefonowanie późnym wieczorem, gdy dziecko jest zmęczone i może bardziej zatęsknić. Najlepiej jest dzwonić późnym popołudniem. Wówczas dziecko ma za sobą dzień pełen przygód, w przed wieczorną częścią zajęć rozrywkowych rozmyśla o czekającej je zabawie. Jest bardziej radosne i z pewnością ma mniejsze skłonności do smutków i tęsknoty.

Innym sposobem na oswojenie lęków związanych z samodzielnymi wakacjami jest wyjazd z rodzeństwem. Dziecku na pewno będzie raźniej, jeśli wyjedzie z bratem lub siostrą. Zwiększy to jego poczucie bezpieczeństwa, nawet gdy stosunki w rodzeństwie nie układają się idealnie. Świadomość bliskości już sama w sobie daje poczucie bezpieczeństwa.

Bardzo ważne jest też przygotowanie dziecka do wyjazdu: musi wiedzieć, że z każdym, nawet najmniejszym kłopotem może zwrócić się do nas. Nie ma znaczenia czy jest to tęsknota, kłopoty ze snem, ból brzucha, głowy czy nieporozumienie kolegą.

Nie zawsze konieczna jest tabletka przeciwbólowa, czasem wystarczą rozmowa, przytulenie czy kilka chwil więcej poświęconych dziecku.

Można też zapakować dziecku ukochaną zabawkę. Pachnie rodzinnymi kątami, kojarzy się z rodzicami i można się nią zająć.

Należy również pamiętać, aby nie wysyłać na obóz dziecka, które jest jeszcze nie w pełni gotowe na dłuższą rozłąkę z rodzicem. Takie wakacje będą po prostu nieudane. Trzeba często rozmawiać z pociechą, ale jednocześnie nie okazywać jej swoich obaw związanych z wyjazdem.

Pożegnanie nie powinno być smutne! Zamiast ze łzami w oczach ściskać mocno dziecko w ramionach i szeptać, jak bardzo je kochasz, LEPIEJ UŚCISNĄĆ JE SERDECZNIE I ŻYCZYĆ MIŁEJ ZABAWY. Wiemy, że nie jest to łatwe, ale za to pomoże dziecku poczuć się lepiej w tym trudnym momencie.

W razie jakichkolwiek kłopotów, które mogą Państwo dostrzec podczas rozmowy z dzieckiem, prosimy o rozwagę i kontakt z instruktorami. Najtrudniejszy dla dzieci jest początek obozu, kiedy to muszą się zaklimatyzować i poznać panujące zasady. Najlepiej jest rozmawiać z dziećmi w godzinach popołudniowych, ponieważ wtedy mają za sobą dzień pełen wrażeń, są zadowolone, a myślami wyczekują wieczornych atrakcji. Uczestnicy mają o czym opowiadać i nie przejmują się odległością, jaka dzieli je od rodziców.

Bezpieczeństwo

Miejsca naszych Kampów - Wybrane obiekty są przez nas dokładnie sprawdzane i lustrowana. Wszystkie są całodobowo strzeżone i ogrodzone. Na każdym kąpielisku jest ratownik, który dba o bezpieczeństwo naszych podopiecznych podczas zajęć i w wolnym czasie. Na każdym z naszych obozów jest osoba posiadająca uprawnienia ratownika medycznego wraz z bogato wyposażoną apteczka pierwszej pomocy. W razie nagłych przypadków wymagających interwencji lekarza specjalisty zamawiamy wizytę lub udajemy się wraz z obozowiczem do przychodni. Na zajęciach z windsurfingu oraz żagli obowiązuje bezwzględny nakaz ubioru kamizelki asekuracyjnej. Dodatkowo nasi młodzi surferzy pływający na deskach ubrani są w pianki chroniące ciało i jego temperaturę. Każda grupa podczas zajęć z danej dyscypliny przebywa z wykwalifikowanym instruktorem. Pod okiem którego podnosi swoje umiejętności sportowe w bezpieczny i umiejętny sposób, dostosowany do poziomu aby nie narazić młodego sportowca na kontuzje, urazy. Każda grupa ma również przypisanego wychowawcę, który jest po to, aby wysłuchać, pomóc i rozstrzygnąć wszelkie spory i konflikty tak aby atmosfera była przyjazna i zdrowa, żeby wakacje na których było Państwa dziecko były miłym wspomnieniem w dalszym jego życiu. Rola wychowawcy jest szczególnie ważna w przypadku naszych najmłodszych i najstarszych obozowiczów. Maluszki potrzebują ciepła, zrozumienia, a co najważniejsze poczucia bezpieczeństwa podczas rozłąki z rodzicami i odległości jaka dzieli ich od domu. Gdy tylko powstaje problem tęsknotki w pogotowiu czuwa wychowawca wraz z przytulanką Tesknisiem Misiem gotowym do pocieszania i rozmowy.

W przypadku naszych najstarszych, oko kadry czuwa żeby nic złego się nie stało i przede wszystkim żeby na obozie nie było incydentów z różnego rodzaju używkami. Mowa jest o tym w regulaminie obozu, z którym zapoznają się Państwo jak i uczestnicy campów.

Dodatkowo do Państwa dyspozycji jest kierownik obozu przez całą dobę pod podanym wcześniej numerem.

Program metodyczny

Wszystkie obozy maja opracowana swoja podstawę programowa znacznie wcześniej. Podstawa programowa o której jest mowa przedstawiana jest Pani prof. Czesława Tukiendorf – prorektor Uczelni Wyższa Szkoła Edukacja w Sporcie. Pod jej okiem nanoszone są poprawki oraz nowości tak aby wszystko było spójne ,dopasowane do potrzeb i oczekiwań dziecka i Państwa. Wiele razy słyszy się o wypadkach i niewłaściwym doborze ćwiczeń my chcemy tego uniknąć .Wierzymy w ta uczelnię i jej możliwości a przede wszystkim mamy bagaż własnych doświadczeń i wiedzy który pozwala nam na ODPOWIEDZIALNA, AKTYWNA ZABAWE.

Pakowanko

Ponieważ czeka Was świetna zabawa na obozach sportowo-rekreacyjnych z firmą Gigant Smile musicie zabrać ze sobą odpowiednie przedmioty przeznaczone przede wszystkim do aktywnego uczestnictwa w zajęciach. Pamiętajcie, aby Wasz bagaż nie był zbyt obszerny, a zawierał wszystkie niezbędne rzeczy. Przygotowaliśmy specjalnie w tym celu mały niezbędnik :-)


Rzeczy osobiste:

 • szczoteczka do zębów,

 • pasta do zębów,

 • mydło do mycia rąk (najlepiej mała butelka mydła w płynie),

 • żel pod prysznic,

 • balsam do ciała jeśli używasz,

 • żel do mycia twarzy,

 • krem bambino lub inny, który lubisz,

 • szampon do włosów,

 • odżywka do włosów jeśli używasz,

 • szczotka do włosów lub grzebień,

 • dla dziewczynek spinki, gumki, opaski,

 • ręczniki kąpielowe i plażowe (pamiętajcie, że jeśli nie ma pogody wszystko bardzo wolno schnie),

 • wilgotne chusteczki jednorazowe jeśli używasz,

 • chusteczki higieniczne,

 • worki na brudną bieliznę/odzież.


Odzież:

 • bielizna (proponujemy zabrać większą ilość lub minimum tyle ile dni będziecie na obozie – raczej nie wierzymy, że będziecie mieli ochotę prać :-)),

 • koszulki z krótkim rękawem (około 10 szt.),

 • koszulki na ramiączkach na wielkie upały,

 • 2 lub 3 koszulki z długim rękawem na zimne dni,

 • krótkie spodenki (minimum 2 pary),

 • długie spodnie (minimum 2 pary),

 • strój sportowy (dres, dziewczynki mogą zabrać legginsy, t-shirt'y, bluzy),

 • ciepłe ubranie (bluzy dresowe lub polarowe, 2 sztuki),

 • cienka bluza i lub sweter na chłodniejsze wieczory (1 sztuka),

 • kurtka przeciwdeszczowa,

 • koniecznie czapka, kapelusz lub chustka chroniące przed słońcem,

 • strój kąpielowy (przynajmniej 2),

 • odpowiednie buty (adidasy, sandały, klapki do użytku „domowego", przydać się mogą kalosze),

 • wystrzałowe ciuchy na dyskotekę :-).


Akcesoria:

 • okulary przeciwsłoneczne,

 • aparat ortodontyczny :-) jeśli nosicie,

 • pomadka ochronna,

 • aktualna legitymacja szkolna (jeżeli transport odbywa się PKP),

 • krem z filtrem, środek przeciw komarom, meszkom i kleszczom,

 • lekarstwa, które rodzice/opiekunowie podają Wam przy okazji codziennych, drobnych zdarzeń (ból głowy, zęba, gardła, brzucha), krople do nosa itp. – przyjmowanie tylko pod kontrolą naszej pielęgniarki!

 • ciekawa książka na wypadek bezsenności,

 • maskotki,

 • jaśka-poduchę do spania.

 

Nie zabierajcie: laptopów, konsol, PSP i innych „zabawiaczy", drogich aparatów fotograficznych.

Bagaże dzieci najmłodszych, a także wartościową odzież (kurtki, spodnie, bluzy, buty) prosimy podpisać imieniem i nazwiskiem. Ułatwia to namierzenie rzeczy zagubionych lub pozostawionych w ośrodku.

Kontakt :

GIGANT SMILE 

Dęblin ul. Żwirki i Wigury 6 08-530

NIP : 5060112403

Numer Koncesji Organizatora Turystycznego 8869

Tel. 725-771-777

Biuro :

Legionowo ul. Kościelna 62 05-120

GIGANT ARENA 

 • White Twitter Icon
 • White YouTube Icon
 • White Facebook Icon
 • White Instagram Icon

Zapisz się i otrzymuj informacje o ofertach i konkursach!

© 2023 POTWORY GIGANT SMILE 

 • White YouTube Icon
 • White Facebook Icon
 • White Instagram Icon